Základ imunity je ve střevech

HealthFactoryStravování
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 237 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 237 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Stravování [slug] => stravovani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 92 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 92 [category_description] => [cat_name] => Stravování [category_nicename] => stravovani [category_parent] => 0 ) )

Už od školky nám bylo vtloukáno do hlavy, že pokud chceš být zdravý, jez hodně “céčka”. Není to tak úplně pravda. Vitamín C je samozřejmě důležitý, ale pokud chcete být zdraví, začněte pořádně pečovat o svůj mikrobiom. 

Mikrobiom je souhrnem všech genů veškerých bakterií, bakteriofágů, plísní a kvasinek, které žijí v našem střevním systému. Ty kromě trávicích procesů ovlivňují i hormonální a imunitní systém. 

Jak tento systém podpořit? Vhodnou stravou. Proto zařaďte do svého jídelníčku:

1. zakysané mléčné výrobky

Jogurt, kefíry, zákysy. Všechny tyto výrobky vznikají fermentací a obsahují vyšší množství lactobacilů. Díky nim se i redukuje ve střevech množství enterokoků, bakterií způsobujících chronické záněty střev a močového ústrojí. 

2. dostatek vlákniny

Vláknina slouží jako potrava pro střevní bakterie. Proto přidejte dostatek zeleniny, ovoce ale třeba i luštěnin, které jsou kromě vlákniny bohaté i na rostlinné bílkoviny.

3. kysané zelí

Kysané zelí by mělo být považováno za superpotravinu. Kromě vysokého množství vitamínu C obsahuje i probiotika. Proto je ideální potravinou pro osoby s alergií na mléčnou bílkovinu nebo pro vegany.

4. tempeh

Tempeh jsou lisované fermentované sojové boby. Díky fermentaci obsahuje právě i mikroorganismy podporující střevní mikrofloru.

5. kimchi

Jde o nakládanou kvašenou zeleninu s chilli. Původ má v Korei, ale poslední roky se stala oblíbenou i v Evropě. Chuťově je hodně specifická a chce se k ní trochu projíst. Ale pro zpestření jídelníčku a podporu střev skvělá potravina. 

Autor NutritionPro

Prémiová krabičková dieta NutritionPro

Jídelníček sestavujeme na míru cílům a tělesné kompozici. Důležitá je pro nás rozmanitost jídelníčku a prémiové suroviny.

Více se o nás dozvíte na: nutritionpro.cz