Když je BQ více než IQ

FitnessHealthFactory
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 9 [name] => Fitness [slug] => fitness [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 9 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 83 [filter] => raw [cat_ID] => 9 [category_count] => 83 [category_description] => [cat_name] => Fitness [category_nicename] => fitness [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 235 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 235 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) )

Tak tedy pojďme se ponořit do tématu, které v poslední době získává stále větší pozornost – tedy Body Intelligence, neboli inteligence těla.

Když se řekne slovo “inteligence”, pravděpodobně si každý z nás představí nějakou formu mentální schopnosti – například schopnost řešit matematické problémy nebo pamatovat si věci. Ale co když bychom řekli, že i náš fyzický stav a vnímání těla může být formou inteligence? A právě tady se dostáváme k tématu Body Intelligence.

Jako lidé jsme často zvyklí vnímat náš mozek jako centrum našeho vnímání a chápání světa kolem nás. Ale tělo nám může říci mnohem více, než si mnozí z nás uvědomují. Když se zaměříme na naše tělo a učíme se vnímat jeho signály a reakce, můžeme získat mnoho užitečných informací o našem zdraví, pohodě a dokonce i o našich emocích.

Jeden způsob, jak lze trénovat svou Body Intelligence, je pravidelné cvičení mindfulness. Během tohoto procesu se zaměřujeme na vnímání přítomného okamžiku, a to včetně našich fyzických pocitů. Učíme se být pozorní k našim pocitům, jako jsou například pocity napětí v těle, bolesti nebo pocity únavy. Tento proces nás učí vnímat a rozumět našemu tělu a vědomě ho ovládat.

Dalším způsobem, jak se můžeme učit rozvíjet svou Body Intelligence, je cvičení, jako je jóga, tai-chi nebo pilates. Tyto aktivity jsou zaměřeny na rozvoj flexibility, síly a koordinace a současně nám umožňují lépe vnímat naše tělo a jeho reakce.

Ale proč by nás měla zajímat Body Intelligence? Zde je několik důvodů:

Zlepšení zdraví: Rozvoj své Body Intelligence nám umožní být více pozorní k našim fyzickým pocitům a tím lépe rozpoznat potenciální problémy včas. To může vést ke zlepšení celkového zdraví a prevenci možných zdravotních problémů.

Snížení stresu: Když se učíme vnímat své tělo a uvolňovat napětí v něm, můžeme snížit úroveň stresu a úzkosti. Vnímání našeho těla nám také umožňuje lépe pochopit, jak naše emocionální stavy ovlivňují naše tělo a jak naopak můžeme ovlivňovat naše emoce prostřednictvím fyzických cvičení.

Zlepšení vztahů: Body Intelligence nám umožňuje být více vnímaví k tělu a potřebám našich blízkých. Když se naučíme rozpoznat a respektovat potřeby našeho těla, můžeme lépe porozumět potřebám a pocitům našich partnerů a dětí a tím vytvořit zdravější vztahy.

Zlepšení výkonu: Když jsme více spojeni se svým tělem a dokážeme ho lépe ovládat, můžeme zlepšit svůj fyzický výkon a dosáhnout lepších výsledků v různých aktivitách, jako jsou sporty nebo taneční vystoupení.

Celkově lze říci, že rozvoj Body Intelligence nám umožňuje lépe porozumět našemu tělu a jeho potřebám. Tento proces nás učí být více vnímaví k našim fyzickým pocitům a reakcím, což může vést ke zlepšení celkového zdraví a pohody. Když se naučíme vnímat a respektovat naše tělo, můžeme dosáhnout lepších vztahů a zlepšit svůj fyzický výkon.

Tak tedy, pokud vám tohle téma zaujalo, neváhejte a začněte trénovat svou Body Intelligence již dnes! Začněte s jednoduchými cviky mindfulness a postupně se posouvejte k náročnějším aktivitám, jako je jóga nebo tai-chi. Vaše tělo vám určitě poděkuje.

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.