ZDRAVÉ LETNÍ NÁPOJE: RECEPTY NA OSVĚŽENÍ A ENERGII

HealthFactory
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 242 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 242 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) )

Léto je období, kdy je hydratace klíčová pro udržení energie a zdraví. Tento článek vám nabídne recepty na chutné a zdravé nápoje, které vás osvěží a dodají energii během horkých letních dnů. Zaměříme se na smoothie, domácí limonády a bylinné čaje, které můžete snadno připravit doma.

OSVĚŽUJÍCÍ SMOOTHIE

Smoothie jsou skvělým způsobem, jak doplnit vitamíny a minerály, a zároveň se osvěžit. Zkuste například smoothie z jahod, banánu a špenátu. Smíchejte hrst čerstvých jahod, jeden banán, hrst špenátu a 200 ml mandlového mléka. Tento nápoj je bohatý na vitamín C, draslík a antioxidanty, které pomáhají udržet vaše tělo hydratované a plné energie.

DOMÁCÍ LIMONÁDY

Domácí limonády jsou skvělým způsobem, jak se vyhnout cukru a umělým přísadám, které často obsahují komerční nápoje. Zkuste například okurkovou limonádu s mátou. Nakrájejte jednu okurku na tenké plátky, přidejte hrst čerstvé máty a šťávu ze dvou citronů do litru vody. Nechte nápoj vychladit v lednici a podávejte s ledem. Tento nápoj je osvěžující a plný elektrolytů, které pomáhají udržet rovnováhu tekutin v těle.

BYLINNÉ ČAJE

Bylinné čaje jsou skvělou alternativou ke kávě a sladkým nápojům. Zkuste například ledový zelený čaj s citronem a medem. Uvařte litr zeleného čaje, nechte ho vychladnout a přidejte šťávu ze dvou citronů a lžíci medu. Tento čaj je bohatý na antioxidanty a poskytuje jemné povzbuzení bez kofeinového “pádu”.

KOMBINACE PRO ZDRAVÍ

Můžete také kombinovat různé ingredience pro vytvoření vlastních unikátních nápojů. Například zkuste smoothie z kokosové vody, ananasu a zázvoru. Smíchejte 200 ml kokosové vody, 150 g čerstvého ananasu a kousek strouhaného zázvoru. Tento nápoj je osvěžující, plný vitamínů a minerálů a má protizánětlivé účinky díky zázvoru.

“Letní nápoje by měly být nejen osvěžující, ale také zdravé. Kombinace čerstvého ovoce, bylin a dalších přírodních ingrediencí vám zajistí potřebnou hydrataci a energii po celé léto,” říká Matěj Ptáček, fitness trenér Form Factory.

Tyto recepty na zdravé letní nápoje vám pomohou udržet se hydratovaní a plní energie po celé léto. Vychutnejte si je sami nebo je sdílejte s přáteli a rodinou při letních setkáních a grilování.

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.