Jak zlepšit imunitu pomocí jídla

HealthFactoryStravování
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 242 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 242 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Stravování [slug] => stravovani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 93 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 93 [category_description] => [cat_name] => Stravování [category_nicename] => stravovani [category_parent] => 0 ) )

Začíná podzim a i díky izolaci od ostatních lidí, kterou jsme tu poslední rok a půl měli, se naše imunita zhoršuje. Zkuste tedy přidat do vašeho jídelníčku pár potravin a tím naší imunitě pomoci.

1. jezte pestře

Základem zdraví je pestrost v jídelníčku. Snažte se proto kombinovat různé typy jídel. Přílohy (rýže, brambory, těstoviny, kuskus, bulgur, quinoa, pohanka,….), zeleninu (ideální je vybírat sezonní, teď na podzim tedy dýně, zelí, květák,..) a zdroj bílkovin. Nezapomeňte 2x týdně do jídelníčku zařadit rybu a luštěniny. 

2. vitamíny

Na podzim je dobré zařadit i nějaké vitamíny ve formě doplňků stravy. Zařaďte vitamín D, a vitamíny B12 a B6. S vitamínem C to není dobré úplně přehánět. Používá se i jako konzervační látka, takže ve stravě ho míváme dost.

3. probiotika

Základ imunity je ve střevech. Proto hodně pečujte o svůj střevní mikrobiom. Jezte dostatek zakysaných mléčných výrobků (jogurt, kefír) nebo třeba kysané zelí. Na podzim je dobré probiotika dodávat i formou doplňků stravy. 

4. spánek

Kdy jindy než na podzim je dobré zařadit trochu zpátečku, zklidnit se a odpočívat. Snažte se spát alespoň 7 hodin denně. Když bude tělo odpočaté, daleko lépe zvládne boj s virózou. 

Autor NutritionPro

Prémiová krabičková dieta NutritionPro

Jídelníček sestavujeme na míru cílům a tělesné kompozici. Důležitá je pro nás rozmanitost jídelníčku a prémiové suroviny.

Více se o nás dozvíte na: nutritionpro.cz