Jak zlepšit imunitu pomocí jídla

HealthFactoryStravování

Začíná podzim a i díky izolaci od ostatních lidí, kterou jsme tu poslední rok a půl měli, se naše imunita zhoršuje. Zkuste tedy přidat do vašeho jídelníčku pár potravin a tím naší imunitě pomoci.

1. jezte pestře

Základem zdraví je pestrost v jídelníčku. Snažte se proto kombinovat různé typy jídel. Přílohy (rýže, brambory, těstoviny, kuskus, bulgur, quinoa, pohanka,….), zeleninu (ideální je vybírat sezonní, teď na podzim tedy dýně, zelí, květák,..) a zdroj bílkovin. Nezapomeňte 2x týdně do jídelníčku zařadit rybu a luštěniny. 

2. vitamíny

Na podzim je dobré zařadit i nějaké vitamíny ve formě doplňků stravy. Zařaďte vitamín D, a vitamíny B12 a B6. S vitamínem C to není dobré úplně přehánět. Používá se i jako konzervační látka, takže ve stravě ho míváme dost.

3. probiotika

Základ imunity je ve střevech. Proto hodně pečujte o svůj střevní mikrobiom. Jezte dostatek zakysaných mléčných výrobků (jogurt, kefír) nebo třeba kysané zelí. Na podzim je dobré probiotika dodávat i formou doplňků stravy. 

4. spánek

Kdy jindy než na podzim je dobré zařadit trochu zpátečku, zklidnit se a odpočívat. Snažte se spát alespoň 7 hodin denně. Když bude tělo odpočaté, daleko lépe zvládne boj s virózou. 

Autor NutritionPro

Prémiová krabičková dieta NutritionPro

Jídelníček sestavujeme na míru cílům a tělesné kompozici. Důležitá je pro nás rozmanitost jídelníčku a prémiové suroviny.

Více se o nás dozvíte na: nutritionpro.cz