Domácí špaldové houstičky

Stravování
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Stravování [slug] => stravovani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 93 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 93 [category_description] => [cat_name] => Stravování [category_nicename] => stravovani [category_parent] => 0 ) )

Každý máme asi někdy chuť na teplé křupavé pečivo, můžete si vyzkoušet tuto jednoduchou variantu domácího pečiva ve trochu zdravější podobě.

Ingredience

  • 500 g  hladké špaldové mouky
  • 220 g  vody
  • 8 g  sušeného droždí
  • 11 g  soli
  • 60 g  másla (nebo sádla)
  • mák, sezam nebo kmín na posyp

Postup

Do mísy dejte mouku, droždí, sůl. Promíchejte, přidejte vodu a máslo. Hněteme, dokud nedosáhneme krásně pružného těsta konzistencí podobné modelíně. Kdo má robota nebudou ho bolet ruce J a za 10 min udělá tu náročnou práci za vás.

Těsto přikryjte utěrkou a nechte zrát cca 45 minut, nebo dokud se nezdvojnásobí. Na standardní velikost housek těsto rozdělte po 60 g. Tvarujte, pleťte do požadovaného taru. Dejte na plech (vystlaný pečicím papírem), zakryjte a nechte kynout asi 30 minut, dokud viditelně nezvětší svůj objem.

Troubu nechte předehřát na 230 °C. Houstičky postříkejte vodou z rozprašovače, posypejte a nechte péct přibližně deset minut do zlatavé barvy.

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.