Proč se zaměřit na detox organismu?

HealthFactoryStravováníTipy
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 235 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 235 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 12 [name] => Stravování [slug] => stravovani [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 12 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 92 [filter] => raw [cat_ID] => 12 [category_count] => 92 [category_description] => [cat_name] => Stravování [category_nicename] => stravovani [category_parent] => 0 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => Tipy [slug] => tipy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 120 [filter] => raw [cat_ID] => 13 [category_count] => 120 [category_description] => [cat_name] => Tipy [category_nicename] => tipy [category_parent] => 0 ) )

Detoxikace organismu je očistný proces těla, při kterém se zbavuje škodlivin, kterými je zanesené a brání mu správně fungovat. Škodlivé látky se do našeho těla dostávají pobytem ve znečištěném prostředí, konzumací chemicky upravených a nekvalitních potravin, používáním nevhodných kosmetických přípravků a dráždivých čistících prostředků, užíváním nadměrného množství léků, ale i stres, nedostatečný pohyb, nedostatečný pitný režim a hektický způsob života.

Možné projevy, které by měli vést k očistě organismu, jsou dlouhotrvající únava, špatná koncentrace, bolesti hlavy, špatné trávení, pocit těžkosti, nadváha, kožní onemocnění a stres.

Přirozená detoxikace probíhá v těle stále, někdy je však nedostatečná a musíme ji podpořit, aby tělo mohlo správně fungovat. Na trhu je spousta přípravků, ale někdy stačí změna životního stylu. Strava by měla být čerstvá a obsahovat zvýšené množství vlákniny, luštěniny, zeleninu a ovoce, může být i ve formě smoothie. Je vhodné omezit sladkosti, pečivo z bílé mouky, uzeniny a chemicky upravené potraviny. Pitný režim by se měl výhradně skládat z čisté vody a bylinkových čajů. Nevhodná je konzumace slazených a kofeinových nápojů a alkoholu.

Ideálním doplňkem k vnitřní očistě je masáž, sauna, bylinková koupel, pohyb na čerstvém vzduchu a cvičení.

Správná detoxikace organismu by měla přinést energii a radost a také návrat ke zdravému životnímu stylu.

Autor Alena Váňová

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.