Proč se zaměřit na detox organismu?

HealthFactoryStravováníTipy

Detoxikace organismu je očistný proces těla, při kterém se zbavuje škodlivin, kterými je zanesené a brání mu správně fungovat. Škodlivé látky se do našeho těla dostávají pobytem ve znečištěném prostředí, konzumací chemicky upravených a nekvalitních potravin, používáním nevhodných kosmetických přípravků a dráždivých čistících prostředků, užíváním nadměrného množství léků, ale i stres, nedostatečný pohyb, nedostatečný pitný režim a hektický způsob života.

Možné projevy, které by měli vést k očistě organismu, jsou dlouhotrvající únava, špatná koncentrace, bolesti hlavy, špatné trávení, pocit těžkosti, nadváha, kožní onemocnění a stres.

Přirozená detoxikace probíhá v těle stále, někdy je však nedostatečná a musíme ji podpořit, aby tělo mohlo správně fungovat. Na trhu je spousta přípravků, ale někdy stačí změna životního stylu. Strava by měla být čerstvá a obsahovat zvýšené množství vlákniny, luštěniny, zeleninu a ovoce, může být i ve formě smoothie. Je vhodné omezit sladkosti, pečivo z bílé mouky, uzeniny a chemicky upravené potraviny. Pitný režim by se měl výhradně skládat z čisté vody a bylinkových čajů. Nevhodná je konzumace slazených a kofeinových nápojů a alkoholu.

Ideálním doplňkem k vnitřní očistě je masáž, sauna, bylinková koupel, pohyb na čerstvém vzduchu a cvičení.

Správná detoxikace organismu by měla přinést energii a radost a také návrat ke zdravému životnímu stylu.

Autor Alena Váňová

Autor Form Factory

Síť 14 fitness klubů v Praze a 1 v Ostravě

Společnost Form Factory patří mezi významné poskytovatele v oblasti fitness, wellness a zdravého životního stylu. V České republice provozuje Form Factory 14 vlastních klubů v Praze a jeden v Ostravě. Nabídku služeb představují plně vybavená centra pro efektivní individuální trénink, široký výběr skupinových programů včetně Les Mills vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny včetně bazénů, saun, parních lázní a vířivek. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.