Jóga a její vliv na fyzickou i duševní pohodu

HealthFactoryJógaTipy
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 237 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 237 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 18 [name] => Jóga [slug] => joga [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 18 [taxonomy] => category [description] => Cvičení založené na pravidelném opakování základních jógových pozic, které jsou dynamicky řazeny za sebou. Je zaměřena na vyrovnání svalové nerovnováhy, tvarování problémových partií, protažení svalů, uvolnění a relaxaci. [parent] => 14 [count] => 366 [filter] => raw [cat_ID] => 18 [category_count] => 366 [category_description] => Cvičení založené na pravidelném opakování základních jógových pozic, které jsou dynamicky řazeny za sebou. Je zaměřena na vyrovnání svalové nerovnováhy, tvarování problémových partií, protažení svalů, uvolnění a relaxaci. [cat_name] => Jóga [category_nicename] => joga [category_parent] => 14 ) [2] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => Tipy [slug] => tipy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 123 [filter] => raw [cat_ID] => 13 [category_count] => 123 [category_description] => [cat_name] => Tipy [category_nicename] => tipy [category_parent] => 0 ) )

Co si představíte pod pojmem detox? Víte, že detoxikace prospívá i psychice? Toxiny nejsou jen ve vzduchu a v tom co jíme, ale také v duševním a mentálním prostředí, které nás obklopuje. Stejně jako je užitečné zbavit tělo škodlivých látek, může očista mysli přinést také mnoho benefitů. Proto, kromě fyzického detoxu by se nemělo zapomínat ani na ten psychický. Může zlepšit spánek, náladu, soustředění a produktivitu. Navíc dokáže zatočit s úzkostmi, únavou a dalšími nešvary. 

Často mentální a emocionální toxiny zůstávají bez povšimnutí, vzhledem k zaneprázdněnému životu a době digitálního přetížení, ve které žijeme. Po celý den nás mohou bombardovat sociální média, opakující se negativní myšlenky, problémy jiných lidí nebo nahromaděná frustrace. Nepořádek v mysli může vést ke špatnému soustředění, stresu, nerozhodnosti, únavě, spánkovým poruchám i zdravotním potížím. Emoce jsou v mozku spouštěny myšlenkami a velmi často bývají spouštěny podvědomě.  

Abyste se dostali do lepšího stavu sebereflexe naplánujte si čas bez technologií, vypněte telefon a nenechte se ničím rozptylovat. Oddělte se od veškerých upozorněních na sociálních sítích, neustálých zpráv, telefonátů, emailů a dalších požadavků každodenního života. Místo scrolování na sociálních sítích, jděte na procházku a nechte telefon doma. Ztište svá oznámení každý den alespoň na hodinu nebo na dvě, na chvíli se zastavte a dopřejte si čas pro sebe. Soustřeďte se na přítomný okamžik, pozorujte své myšlenky a osvoboďte se od toho co vás trápí.

Zacvičte si jógu a relaxujte. Jóga napomáhá najít vnitřní klid a stabilitu. Jejím smyslem je propojit mysl a tělo. Při koordinaci pohybu s dechem věnujeme pozornost pocitům v těle a dostáváme se do přítomného okamžiku. Když mysl bloudí, soustředění se na jógové pozice a na dech jí opět uklidní. Stejně tak i jakýkoliv další fyzický pohyb, kdy jsme soustředěni na jeho průběh, zlepšuje naší mentální kondici a je očistou.

Autor Iveta Dupenopulosová

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.