Podpora sportu a aktivního pohybu jako priorita v EU

HealthFactory
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 235 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 235 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) )

Podpora fyzické aktivity jako preventivního opatření v oblasti zdravotní péče byla uvedena jako klíčová priorita pětileté strategie Evropské unie. Pracovní plán EU pro sport (2021-2024), zveřejněný tento měsíc, uvádí tři priority pro další rozvoj EU v této oblasti.

Jedním z nich je „Podpora účasti na fyzické aktivitě podporující zdraví“. Za tímto účelem plán vyžaduje mezi odvětvovou spolupráci s příslušnými institucemi. Plán byl zveřejněn po zasedání Rady evropských ministrů sportu.

Ve svém prohlášení skupina uvedla: Musíme zvýšit účast na sportu a tělesných činnostech podporujících zdraví, abychom podpořili aktivní životní styl a sociální soudržnost.

Hlavním cílem je zajistit prostřednictvím meziodvětvové spolupráce povědomí o dalších oblastech politiky EU o důležitém příspěvku, který může fyzická aktivita přispět k sociálně a environmentálně udržitelnému růstu, digitalizaci a zotavení z pandemie COVID-19 a budoucí odolnosti a také k dosažení cílů udržitelného rozvoje.

Plán rovněž vyzývá ke zvýšení investic do sportovních činností, oborů, aktivit a nastiňuje možnost využití fondů EU, které na to v současné době necílí – jako je Nástroj pro obnovu a odolnost, React-EU, strukturální fondy a další programy financování EU.

Celý dokument k aktuální strategii je k dispozici zde.

Autor Form Factory

Síť 12 fitness klubů v Praze, 2 v Brně a jeden v Ostravě

Společnost Form Factory je největší síť fitness, wellness a zdravého životního stylu v České republice. Nabídku služeb představují plně a moderně vybavené kluby v Praze, Brně a Ostravě pro efektivní individuální trénink podle současných trendů, široký výběr skupinových lekcí, včetně oblíbených Les Mills programů, vedených profesionálními instruktory a také zóny wellness zóny se saunami a vířivkami. Společnost Form Factory nastavuje svůj standard podle nejnovějších poznatků a trendů ze světa zdraví a fitness.