Protahujete se? Pokud ne, děláte chybu!

CvičeníHealthFactory
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Cvičení [slug] => cviceni [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 45 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 45 [category_description] => [cat_name] => Cvičení [category_nicename] => cviceni [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 242 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 242 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) )

Strečink udržuje svaly pružné, silné a zdravé, což vede k lepší kloubní pohyblivosti. Dále působí jako prevence možného vzniku zranění při sportovním výkonu, zrychluje regeneraci po sportovním výkonu a připravuje tělo na fyzickou zátěž. Vhodným protahováním zbavíme tělo svalových dysbalancí, které jsou často zásadní příčinou funkčních poruch a bolestí. 

Kdy a jak provádět strečink?

  • Protahujeme pouze zahřáté svaly. Pokud chceme provádět strečink před tréninkem, je důležité tělo nejprve krátce zahřát (např. na páse, rotopedu, a podobně). V úvodním strečinku můžeme volit protažení svalových partií, které budeme cvičit. Na konci protahujeme komplexně. 
  • Před tréninkem volíme spíše dynamický typ strečinku s mobilizačními cviky.
  • Protažení vedeme od hlavy směrem dolů.
  • Při strečinku nezadržujeme dech a nejdeme do bolestivých poloh. 

Kdy neprovádět strečink?

  • U poraněného, blokovaného či extrémně přetrénovaného svalu.
  • U osob s hypermobilitou (větší rozsah pohybů v jednotlivých kloubech).
  • U těhotných žen.

Druhy strečinků:

  • pasivní, aktivní, dynamický, balistický, statický, PIR (postizometrická relaxace)

Autor Nikola Točoňová

Cvičení
1148 Array ( [sautor] => nikola-toconova ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Cvičení [slug] => cviceni [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 45 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 45 [category_description] => [cat_name] => Cvičení [category_nicename] => cviceni [category_parent] => 0 ) )

Osobní trenér

Jmenuji se Nikola a působím jako osobní trenérka ve Form Factory. Již delší dobou jsem zastánkyní toho, ze k tomu, abychom se ve svém těle cítili skvěle, neexistují žádné zkratky ani zbytečné restrikce. A to je hlavní myšlenka, kterou bych Vám chtěla předat :-). Specializuji se především na problémové partie zen a funkční trénink.