Teď nemůžu jít cvičit do fitka, vypadám hrozně

HealthFactory
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 60 [name] => HealthFactory [slug] => healthfactory [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 60 [taxonomy] => category [description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [parent] => 0 [count] => 239 [filter] => raw [cat_ID] => 60 [category_count] => 239 [category_description] => Nový přístup k fitness od Form Factory se každý měsíc zaměří na předcházení jedné z civilizačních chorob. K tomu bude vždy upraven program skupinových lekcí, který se rozšíří o speciální a zdravotní cvičení. Součástí programu každého měsíce budou také odborné workshopy, speciální on-line obsah, videa a podpora profesionálních trenérů Form Factory. [cat_name] => HealthFactory [category_nicename] => healthfactory [category_parent] => 0 ) )

Tak tuhle větu jsem slyšel nesčetněkrát. Ovšem, ona měla velmi často ještě dovětek. „Začnu nejdřív doma a až se dostanu do formy, tak přijdu”. A víte co? Nikdy nepřišel/a.

Ještě bych tyto lidi rozdělil na dva druhy. Jedni jsou Ti, co mají jen plnou pusu řečí a na Ty, kteří se sebou chtějí opravdu něco dělat, mají chuť něco změnit i přes to, že jejich okolí je v tom nepodporuje, odrazuje či dokonce zesměšňuje. Ovšem, nemají doma možnosti a nebo jim chybí znalosti – což je samozřejmě v pořádku, protože ne každý umí vše. 

Sám vím jaké to je. Vážil jsem i 115 kilogramů při 180 centimetrech a věřte mi, nebyla to svalová hmota. Slyšel jsem ty posměšky a setkával jsem se s tou nedůvěrou, odrazováním či schazováním. A nic příjemného to opravdu není. Takže se dokážu velmi často podívat s pochopením na ty lidi, kteří to takhle mají taky. 

Ono je vlastně jedno, zdali máte nadváhu, jste hubení nebo svalnatí. Vždy se u nějakých blbců setkáte s tím, že vás budou pomlouvat. Když jste hubení, tak byste měli přibrat. Když máte nadváhu, tak byste měli zhubnout. Když jste svalnatí, berete steroidy. Když máte rádi běh, tak byste měli cvičit víc silově. Když cvičíte silově, měli byste víc běhat. Prostě vždy a pořád se objeví něco, co děláte podle někoho špatně. 

Dnes se dívám na cvičení jinak Není pro ně cíl být nejsilnější alfa samec v gymu. Není pro mě cíl mít 5 % tuku v těle. Není pro mě cíl být každý den v gymu a nemít život mimo. Cíl je ten, že se chci cítit dobře. Chci v klidu doběhnout na autobus – dobře nejezdím MHD. A když musím štípat dříví na zimu, tak se chci druhý den normálně hýbat – i když buďme upřímní, po tomhle je to někdy dost těžké. A samozřejmě, ruku na srdce, chci vypadat alespoň trochu dobře v situacích, kdy jsem nahý – teď mám na mysli saunu samozřejmě. Dobře, trochu kecám, ale chápeme se, ne? 

Takže pokud se stydíte, budete se stydět na ulici stejně tak jako v gymu. Ovšem, v tom gymu s tím, alespoň můžete něco udělat. A pokud nevíte jak, tak není nic jednoduššího, než se domluvit s trenérem, který vás provede začátkem. 

Ukáže a vysvětlí vám, co je potřeba. Pomůže vám dostat se do těch kalhot, které máte rok ve skříni a nemůžete si je vzít. A hlavně, poznáte lidi, kteří mají trochu jiný styl myšlení, než Ti, kteří si jen stěžují a nic nedělají. Vy jste ten krok udělali a za to si zasloužíte neskutečný respekt. 

Takže, kašlete na lidi kolem, pro ně nebude dobří nikdy. Poznejte nové, kteří Vám pomohou na cestě k vašim cílům. A mějte zároveň respekt k vašemu tělu a vezměte  ho cvičit, protože jiné nemáte a vytvořte si novou rutinu, která bude podporovat vaše zdraví. A to jak fyzické, tak mentální. 

Autor FitPraha

Školící centrum FitPraha

FitPraha je ojedinělý koncept, který spojuje 2 základní kurzy – kurz pro fitness trenéry a kurz pro výživové poradce.

Naším jasným cílem je tvořit fitness trenéry a výživové poradce, pro které je hlavní zdraví klientů, jeho zlepšování a postupnými kroky správné nastavení klienta v jeho každodenním životě.

Naším poselstvím je předávat informace, které jsou kvalitní, aktuální a funkční. Nabízíme rovněž možnost tyto informace rozšiřovat a prohlubovat na navazujících kurzech. Zakládáme si na profesionalitě, proto naši lektoři jsou skutečnými odborníky na probíraná témata.

fitpraha.cz