Cviky na doplnění běžeckého tréninku

CvičeníTipy
Array ( ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 8 [name] => Cvičení [slug] => cviceni [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 8 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 41 [filter] => raw [cat_ID] => 8 [category_count] => 41 [category_description] => [cat_name] => Cvičení [category_nicename] => cviceni [category_parent] => 0 ) [1] => WP_Term Object ( [term_id] => 13 [name] => Tipy [slug] => tipy [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 13 [taxonomy] => category [description] => [parent] => 0 [count] => 119 [filter] => raw [cat_ID] => 13 [category_count] => 119 [category_description] => [cat_name] => Tipy [category_nicename] => tipy [category_parent] => 0 ) )

Ať již s běháním začínáte nebo jste zkušený běžec, ambasador běhání Form Factory Michal Burian si pro vás připravil tři cviky, které stojí za to zařadit do svého tréninkového plánu, jelikož jsou osvědčené a pomohou tak ještě zlepšit váš výkon!

1. „BĚŽECKÝ“ PLANK

„Běžecký“ plank je jednou z mnoha variant planku, při kterém na natažených pažích přitahujete střídavě kolena k hrudníku.

Začínáme ve vzporu ležmo. Je potřeba si při provedení dát pozor na rovná záda, hlava je v prodloužení těla a pánev není ani vysazená. Po zaujmutí výchozí pozice střídavě přitahujte plynulým tahem kolena k hrudníku.

Tento cvik je výborný na posílení středu těla, což jsou svaly, které jsou důležité pro správné držení těla, což oceníte nejen pro správnou techniku běhu.

4 série x 30 s

 2. GLUTE BRIDGE

Glute bridge neboli pánevní most je cvik zaměřený především na hýžďové svaly, ale aktivujeme při něm i hamstringy, přitahovače stehen a čtyřhlavé svaly stehenní opět využívané při běhání.

Lehněte si na záda a položte ruce na zem, poté umístěte nohy tak, aby v horní pozici lýtka se stehny vytvořily úhel 90 stupňů. Následně zvedněte pánev směrem ke stropu a nezapomeňte, že záda musí být zpevněná. V horní části zatněte hýždě, chvíli vydržte, povolte a opakujte.

4 série x 30 s

3. PLAVÁNÍ NA BŘIŠE

Poslední cvik bude zaměřený na svalstvo zad, které je také důležité pro správné držení těla.

Opět začneme vleže na břiše s mírně zvednutýma nohama. Poté zvedneme ruce a provádíme pohyb jako při plavání plaveckého způsobu prsa.

4 série x 30 s

Nezapomeňte vnímat svoje tělo a přizpůsobit mu trénink individuálně.

Nezapomeňte nás sledovat, jelikož pro vás připravujeme další tipy, cviky, videa i workshopy.

Autor Michal Burian

Online trénink
339 Array ( [sautor] => burian-michal ) Array ( [0] => WP_Term Object ( [term_id] => 14 [name] => Online trénink [slug] => online [term_group] => 0 [term_taxonomy_id] => 14 [taxonomy] => category [description] =>

Živé vysílání a rozsáhlá knihovna

Cvičení dostupné kdykoliv a kdekoliv

Profesionální trenéři Form Factory

[parent] => 0 [count] => 4172 [filter] => raw [cat_ID] => 14 [category_count] => 4172 [category_description] =>

Živé vysílání a rozsáhlá knihovna

Cvičení dostupné kdykoliv a kdekoliv

Profesionální trenéři Form Factory

[cat_name] => Online trénink [category_nicename] => online [category_parent] => 0 ) )

Vytrvalostní běžec

Je vytrvalostní běžec, fitness trenér a učitel. Michal  vystudoval Pedagogickou fakultu UK se zaměřením na tělesnou výchovu, sport a biologii. Již od svého mládí se soustředí na zdravý životní styl a sport. Mezi závody, které si vybírá patří tratě od 5 kilometrů až po maraton, příležitostně také triatlon nebo běh na lyžích. Mezi jeho osobní rekordy patří 10 km (34:17), půlmaraton (1:15:22) a maraton (2:44:00). Jeden z jeho největších posledních úspěchů je 3. místo v závodu Liberec Nature Run v roce 2018 a jeho obhájení v roce 2019, dále 1. místo na ¼ maratonu ve Zlíně a 3. místo v O2 pražské štafetě v rámci série Runczech.